Lassan a végéhez közeledik a kis asztronauták kiképzése. A Fenntarthatóság és a Világ közötti szoros összefüggésekkel foglalkoztunk.
Készítettünk ökológiai lábnyom plakátot a kis űrhajósok kiszámolt adatai alapján.
Az iskolai projektterv kidolgozásánál a hulladékok hasznosítása volt a téma. Egy teke játékot készítettek diákjaink.
A következő lépésként kérdőíveket töltenek majd ki tanulóink, azután pedig érkezik majd hozzánk az űrkapszula és asztronautáink egy VR űrutazásban fognak részt venni.
A súlytalanság állapotában nem olyan könnyű enni. Vagy éppen űrhajós kesztyűben szerelési munkálatokat végezni az Űrállomáson. Kis asztronautáink kipróbálták a fejjel lefelé evést és egy rakéta építését "űrhajós" kesztyűben.
Előző héten pedig képeslapokat készítettek űrhajósaink, kedvenc bolygójukról.
A kiképzést egy rakétakilövés kísérlettel kezdtük, majd a világűrben lévő természet által alkotott objektumokról beszélgettünk. Próbáltunk utána járni annak is, hogy milyen távolságok vannak a világűrben.
Sikeresen pályáztunk a SpaceBuzz felhívására, így iskolánk ötödik évfolyamos tanulói is részesei lehetnek egy virtuális űrutazásnak.
A SpaceBuzz projekt egy ingyenes, STE(A)M tanulási módszert is alkalmazó oktatási program, amely felkészíti és elviszi a gyerekeket egy virtuális űrutazásra, miközben tudatosítja bennük a klíma- és környezetvédelem, valamint a természettudományok fontosságát. Az oktatás során a gyerekek kommunikációs és együttműködési képességei, valamint kreativitásuk is fejlődik.
Az oktatás során, 12 küldetésen, valamint egy VR űrutazáson keresztül, a gyerekek ismereteket szereznek a világűrről, az ott található égitestekről, kozmikus és ember alkotta anyagokról, a Földről, közvetlen élő és élettelen környezetünkről. A kiképzés során fontos, hogy tudatosítsuk a gyerekekben, hogy ők mit tehetnek a klíma- és környezetvédelem terén.
A küldetéseket Némethné Szabó Csilla tanárnő és Rácz Sándor tanár úr vezetik.