Fontosnak tartjuk, hogy kicsit játékos formában ,felhívjuk a gyerekek figyelmét a helyes fogápolásra, tudatosítsuk, milyen fontos egészségünk, jelen esetben a fogak, szájüreg egészsége és a nem kívánt betegségek megelőzése.
A már meglévő tudás beigazolását illetve kiegészítését segítette a Holló együttes: Mosoly manó című oktatófilmje is, amit a gyerekek nagy figyelemmel néztek.
A vetélkedőnkön több évfolyamból álló vegyes csapatok vettek részt 4 csapatban: A „Fogkefék” , a „Fogselymek” , a „ Szájvizek” és a „ Fogkrémek” .
A megmérettetés alkalmával érdekes feladatok következtek: puzzle-t raktak ki, Fogápolási Totót és keresztrejtvényt oldottak meg, időre szófelhőből szavakat kellett gyűjteni valamint a helyes fogápolási technika bemutatását kellett illusztrálni.
A délután eredményhirdetéssel és az ajándékok átadásával zárult. Minden résztvevő az írószerekből álló ajándéka mellé egy gyümölcscsomagot is kapott. A gyerekek a részvételüket igazoló „Fogőr” oklevél átvételével vállalták, hogy ezután is vigyázni fognak a fogai épségére – tisztaságára.
A vetélkedő nagyon jó, vidám, mosolygós hangulatban telt!
December 9-én rendhagyó természettudomány órán vehettek részt 5. évfolyamos és a 6. a osztályos diákjaink. Sikeres pályázat keretében az Országos Erdészeti Egyesület és a Hubertus Erdészeti Erdei Iskola jóvoltából interaktív foglalkozás keretében ismerkedhettek meg tanulóink az erdők megóvásának fontosságával. Az Iskolánk számára biztosított eszközök segítségével bármelyik tanórán mélyebb ismeretszerzésre is lehetőségünk nyílik.
Az idei tanévben egy kiállítással készültünk diákjainknak. Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának támogatásával a Remény napjai Magyarország - 1956 című kiállíts egész héten megtekinthető volt Iskolánkban. Diákjaink egy játékos feladatlapot oldottak meg, amely közelebb vitte őket a forradalomhoz, a szabadságharchoz és azt követő megtorláshoz.
Iskolánk színjáték tagozata és felsős énekkara színvonalas műsorral készült a megemlékezésre.
A 13 aradi vértanú és gróf Batthyány Lajos kivégzése
Az aradi vértanúk az a 12 magyar tábornok és egy ezredes, akiket az 1848-49-es szabadságharc leverése után, az abban játszott szerepük miatt Aradon kivégeztek. Bár ezen honvédtisztek száma tizenhat, a nemzeti emlékezet mégis elsősorban az 1849. október 6-án kivégzett tizenhárom honvédtisztet nevezi így, gyakran használva a tizenhárom aradi vértanú elnevezést is.
Iskolánkban a 7.a osztályos tanulók színvonalas műsorával emlékeztünk meg a nemzeti hősökről. Az udvaron felállított tábla ill. az elültetett sövénysor lehetőséget jelent, hogy az emlékezés virágait elhelyezve méltó helyen róhassuk le kegyeletünket a jövőben is.
Az énekkar A költő visszatér című dal eléneklésével emlékezett. A zeneszerző a Kormorán együttes, a video felvételt pedig a WNT produkció 2024 készítette.
7. a osztályos diákjaink szeptember első hétvégéjéét a hajdúságban töltötte egy csapatépítő tanulmányi kiránduláson.
A korai indulás sem vette el a kedvüket a gyerekeknek. Pénteken megtekintették a Debreceni Nagytemplomot, ahol Kossuth Lajos székét is látták tanulóink, majd a több, mint 100 lépcsőfok megmászása után a panoráma járdáról csodálták meg Debrecent és térségét.
Ezután a Nagyerdei Kultúrparkban egy zoológiai foglalkozáson vettek részt, ahol többek között egzotikus állatokat simogathattak.
A vidámparkban felejthetetlen élményt nyújtott számukra a kukac hullámvasút, a 10D mozi és természetes a dodzsem.
A szállásuk a Debrecentől 13 km-re lévő Sáránd településen volt. Osztáyfőnökük, Rácz Sándor szülőfalujába vitte haza diákjait, hogy nevelési céllal megmutassa nekik ő maga honnan indult.
A faházak elfoglalása után nekiálltak a közös slambuc főzésnek. Másnap csapatépítő jatékokat játszottak, és sok időbe telt mire mindenki rájött, hogy mi az egyenesből - keresztbe játék lényege.
Megtekintették a faluban Sanyi bácsi egykori általános iskoláját, a kézműves portát és az állatsimogatót is, ahol a szamarak és kecskét között felejthetetlen perceket töltöttek.
Este közös kenyérlángos sütés volt és a színpadon Ki mit tud?-ot tartottak a gyerekek.
Az idei tanév is egy játékos délutánnal indult az ötödik évfolyamos diákjaink számára. A már hagyományosnak számító csibeavatón a felsőbb évfolyamok tanulói játékos feladatokkal készültek. A kis "csibék" többek között bójatorony építésben, lufi borotválásban, óriás amőbában mérték össze ügyességüket.
A játékos délutánon rendkívül jó volt a hangulat. Az osztályok ügyesség nem könnyítette meg a zsűri dolgát, mivel az 5. a osztály csupán egy ponttal szerezte meg a győzelmet, így elnyerték az év kiscsibe címét és megkaptak egy évre a vándorserleget. Az 5. osztály diákjai sem csüggedtek, hiszen kiváló teljesítményükért az év ki'csibe osztálya címet zsebelték be.